Malý byt či dům je vždy určitý rébus. Člověk musí víc přemýšlet o tom, jak co nejúčelněji využít prostor který má. Jak využít každičký kout je malé umění, které je potřeba neustále rozvíjet.
Sezení u okna
Pokud máte v bytě či domě velký okenní parapet, můžete pomocí malé matrace (např. té do dětských postýlek) vytvořit pohodlné místo k sezení. Využijete tak místo s přirozeným světlem a zároveň budete mít při pití kávy nebo čtení oblíbené knihy vždy výhled do zahrady či na rušnou ulici. K oknu se dá postavit i vyšší stolek na váš dortík či oblíbený hrníček.ložnice.jpg
Vertikální zahrada
Pro milovníky zahrady, kteří bydlí v bytě, je vertikální zahrada perfektním řešením. Můžete ji vytvořit pomocí závěsných truhlíků, které zkrátka přivážete na lano, které připevníte ke stropu bytu. Můžete také využít staré kari sítě, které připevníte ke stěně a truhlíky s květinami zavěsíte na ni. Časem rostliny přerostou a vytvoří tak útulnou, zelenou stěnu.
Využijte staré kabelky
Všechno se jednou vrátí do módy. Ovšem než k tomu dojde spousta věcí se člověku jen válí ve skříni. Můžete využít například staré kabelky, které zavěsíte na zeď a vytvoříte z nich například úložiště kancelářských potřeb, potřeb na šití či pokladničku na malé mince.
Využijte i dveře
Pokud v bytě máte dveře, na které se dají připevnit věšáky, máte tím pádem i další prostor pro uskladnění. Na věšáky můžete zavěsit uklízecí nářadí, jako smetáky, lopatky, či utěrky. Díky tomu, že věci jsou na svém místě se i nepříjemný úklid může zdát jednodušší.pokojové rostilny.jpg
Vestavěné skříně
Máte-li v pokoji prostor vedle šaty elektrického vedení, nepotřebný kout či jiné místo, které se nedá jinak využít, udělejte z něj vestavěnou skříň. Vytvoříte tak prostor na knihy, oblečení nebo další nepostradatelné maličkosti. Stačí vám k tomu jen vrtačka, pár hmoždinek a šroubů, držáky a police. Ovšem jako vždy i tady platí, dvakrát měř a jednou řež. Tedy v tomto případě…vrtej.